כל תהליך של עיצוב כולל שתוכו 3 שלבים עיקריים, שניתן לפתח ולהרחיב כמובן בהתאם לאופי המוצר או הפריט אותו אנחנו רוצים לעצב, ובהתאם לנסיבות העיצוב

שלב ראשון: איסוף מידע

שלב זה הוא אולי המשמעותי והחשוב מכולם, לא משנה מה אתם מעצבים, בין אם זה סלסלת פירות או גינה אנכית, עוגה לאירועים או עיצוב בתים, חשוב להפנים את הכלל הבא:

"הלקוח תמיד צודק" ועל פניו ישק דבר. לפיכך, בשלב זה עלינו לשבת מול הלקוח ולבחון לפרטי פרטים מה הדרישות שלו, מה הצרכים שלו,  מה הכיוון מבחינה עיצובית. ושוב, זה באמת לא משנה מהו הדבר אותו אתם מעצבים, תיאום ציפיות הוא שלב קריטי. בלעדיו, אתם יכולים לשרוף זמן, מאמץ,  משאבים וכסף על עיצוב שלא יידבר בכלל ללקוח, מה שעלול לגרום לפרויקט שלקחתם על עצמכם להיות לא משתלם, לא לכם, ולא ללקוח.

בנוסף לכך, נסו להעריך את חלון הזמן שיש לכם על מנת לסיים את העיצוב, תוך השארת מספיק זמן למשוב חוזר ותיקונים. נסו כבר בשלב זה להאריך את גודל ההשקעה הכרוכה בכך מצדכם, וכפועל יוצא, את העלות המוערכת של פרויקט כזה. נסו לבחון מול הלקוח מהו גודל התקציב העומד ברשותו.

שלב שני: עיצוב ויישום

בשלב זה אתם משלבים בין כל הידע שצברתם בשלב הראשון עם החזון שלכם, הידע המקצועי שלכם, והכלים העומדים ברשותכם לכדי עיצוב האובייקט שלכם. שימו לב שאתם קולעים לכל אותם סעיפים שהיו בגדר שאלות פתוחות בתחילת השלב הראשון, כלומר, נסו לכוון כמה שיותר לרצונות הלקוח מצד אחד, עם מגבלות העלות, הזמן והמשאבים מצד שני. שימו לב, בשלב זה, עדיין איננו עוסקים במוצר מוגמר, זהו שלב הפיתוח, ועליכם לנסות להגיע למספר תוצאות סבירות להציג ללקוח בזמן קצר יחסית. ככל שתקדימו לסיים, ותציגו מספר אלטרנטיבות עיצוביות, כן יוקל עליכם השלב האחרון וסיום תהליך העיצוב.

שלב שלישי: משוב חוזר ועיצוב המוצר

בשלב זה, אנחנו מציגים ללקוח את האופציות שיצרנו עבורו, הוא בוחר בין אותם העיצובים שהכי מתאימים לו , רושמים הערות וחוזרים לשפוץ אחרון של משא העיצוב.

photo by: